UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy EUST im. Sł. Bożego Roberta Schumana został powołany do istnienia w celu aktywizacji seniorów oraz umożliwienia im poszerzania swojej wiedzy.

W ramach działalności dydaktycznej organizujemy wykłady o tematyce humanistycznej, społecznej, przyrodniczej, medycznej i technicznej. Naszymi prelegentami są wykładowcy polskich uczelni, instytucji naukowo-kulturalnych oraz specjaliści w danej branży.

Swoimi działaniami UTW popularyzuje wiedzę akademicką wśród seniorów. Uczestnictwo w UTW zaspokaja potrzeby poznawcze osób starszych, daje poczucie przynależności do grupy, wpływa na dbałość o wygląd zewnętrzny, podnosi poziom wiedzy, sprzyja rozwojowi osobistemu, pobudza nowe zainteresowania, podnosi samoocenę i poczucie własnej wartości.
Nauka w starszym wieku jest formą aktywności, sprzyja ćwiczeniu umysłu i pamięci. Nie jest to obowiązek, a przyjemność i rodzaj przygody.

Dzięki UTW seniorzy mogą odkryć nowa jakość życia. Starość nie musi kojarzyć się ze smutkiem i samotnością. Uniwersytet to miejsce gdzie osoba starsza może nawiązać nowe znajomości, a nawet przyjaźnie.

 

ZOBACZ GRUPĘ NA FACEBOOKU !!!!! KLIKNIJ 

 

Plan wykładów UTW na semestr letni roku akademickiego 2021/2022:

 

6 czerwca, godz. 14.00
Efektywna Komunikacja Interpersonalna – dr Krzysztof Radecki

 

23 maja 2022 r., godz. 14.00
Myślenie projektowe kluczem do zdobywania środków na realizację zaplanowanych przedsięwzięć – mgr Tatiana Kaplińska

 

16 maja, godz. 14.00
Zdrowie i uroda – kto za to płaci – dr Urszula Król

 

9 maja, godz. 14.00

Wibracyjny masaż dźwiękiem – mgr Barbara Księska

Od lat muzyka wpływa na nasz organizm w niesamowity sposób. Potrafi nas pobudzić lub wyciszyć, a niektóre brzmienia także mogą nas zdenerwować lub uspokoić. Każdy inaczej odbiera dźwięki. Jednym podobają się odgłosy dynamicznych bębnów, inni wolą kojący dźwięk fletu. Niemniej jednak faktem jest, że muzyka wyzwala w nas wiele emocji.

Dzisiejszy masaż dźwiękiem nie tylko wyzwoli wiele doznań, ale także pobudzi Waszą wyobraźnie. Częstotliwości przyrody, które imitują instrumenty relaksacyjne sprawią, że poczujesz się inaczej. Być może poczujesz lekkie napięcie i następnie odprężenie. Wszystko dlatego, że fale dźwiękowe będą masować Twoje komórki zupełnie jak przy prawdziwym masażu za pomocą dotyku. Fale te są jednak niewidzialne. Dzięki takim praktykom możesz poczuć:

– relaks i rozluźnienie
– uwolnienie nagromadzonego w ciele napięcia, stresu i lęku
– polepszenie jakości snu i porządkowanie myśli.
– synchronizacje obu półkul mózgu, a ciało zaczyna dzięki temu zaczyna odczuwać lekkość i spokój.
– drgania przenikają i masują ciało rozprzestrzeniając się koncentrycznymi falami.
– wspomaganie krążenia krwi i oczyszczanie organizmu z toksyn
– uśmierzenie bólu i przyspieszenie procesu gojenia ran czy zrastania kości

W trakcie procesu masażu dźwiękiem naturalnym zjawiskiem jest
– wejście w częstotliwość snu – spanie, często pojawia się chrapanie 😉
– oczyszczenie poprzez pot, łzy, kaszel na wskutek oczyszczania wydzieliny z płuc
– czasami możesz poczuć lekkie napięcie, które powodują np. bębny, lecz jest ono za chwile rozładowywane za pomocą instrumentów relaksacyjnych

Ważna jest:

– absolutna cisza i wyłączenie telefonów, aby nie przeszkadzać innym w trakcie seansu
– zamknięcie oczu, wszystkie odczucia są wtedy intensywniejsze
– wygodny materac i ciepły koc, ponieważ w trakcie masażu ciało rozgrzewa się, co może spowodować uczucie zimna
– punktualność

Serdecznie zapraszam!

 

25.04.2022 r., godz. 14.00

Zdrowie psychiczne – jak o nie dbać – mgr Agnieszka Werniewicz

 

04.04.2022 r., godz. 14.00

Jak cię widzą, tak cię piszą – sztuka prezentacji i wystąpień publicznych w dobie mediów społecznościowych – Przemysław Bosek, aktor Teatru Powszechnego w Radomiu

 

21.03.2022 r., godz. 14.00

Muzykoterapia poprzez instrumenty relaksacyjne, wibracyjny masaż dźwiękiem – mgr Barbara Księska
W czasie zajęć uczestnicy będą mogli doświadczyć wibracyjnego masażu dźwiękiem za pomocą instrumentów relaksacyjnych takich jak kalimba, ukulele, dzwoneczek koshi, handpan, tank druk czy różnego rodzaju kamertony. Osoby biorące udział w warsztacie dowiedzą się w jaki sposób dźwięk i muzykoterapia wpływa na nastrój i zdrowie człowieka.

 

Zapraszamy seniorów, którzy chcą poszerzyć wiedzę, rozwinąć swoje zainteresowania, nawiązać nowe przyjaźnie, wyjść z domu i aktywnie spędzić czas.

Osoby chcące dołączyć do słuchaczy naszego Uniwersytetu, powinny złożyć Deklarację oraz Informację o przetwarzaniu danych osobowych i złożyć ją w pokoju 206b w siedzibie Uczelni przy ul. Wodnej 13/21 w Radomiu.

 

Dokumenty do pobrania:

Kontakt:

Mgr Iwona Piotrowska – i.piotrowska@eust.pl, (48) 344 00 55 w. 43

Misja

Misją Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu jest oferowanie nowoczesnego wykształcenia o jak najwyższej jakości poprzez przekazywanie najnowszej wiedzy i umiejętności w dziedzinie nauk społecznych, ekonomicznych, medycznych i technicznych umożliwiających efektywne i elastyczne działanie we współczesnej gospodarce rynkowej. Szczególnie na rynku europejskim. Zapraszamy na studia zaoczne oraz podyplomowe.

Radom

ul. Wodna 13/21, 26-600 Radom
tel. +48 (48) 344 00 55,
tel. +48 (48) 363 86 80
e-mail: dziekanat@archiwum.eust.plwww.eust.pl

Copyright © 2022
Skip to content