Uwolnij książkę

UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

Wraz z inauguracją Uniwersytetu Trzeciego Wieku w naszej Uczelni rozpoczęliśmy akcję Uwolnij Książkę! Pomysł wziął się z USA, gdzie powstał pod nazwą bookcrossing. Idea opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.

 

 

Akcja Uwolnij Książkę! polega na zostawianiu przeczytanych książek w określonym miejscu, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Na I piętrze w naszej Uczelni, przy wejściu do biblioteki, znajduje się regał, a na nim książki, które pragną zostać przeczytane. Przyjdź i znajdź coś dla siebie. Jeśli zaś chcesz podzielić się swoją książką z innymi, zajrzyj do nas i zostaw ją na półce. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto chętnie ją przeczyta.

Akcja trwa do końca świata i jeden tydzień dłużej!

Misja

Misją Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu jest oferowanie nowoczesnego wykształcenia o jak najwyższej jakości poprzez przekazywanie najnowszej wiedzy i umiejętności w dziedzinie nauk społecznych, ekonomicznych, medycznych i technicznych umożliwiających efektywne i elastyczne działanie we współczesnej gospodarce rynkowej. Szczególnie na rynku europejskim. Zapraszamy na studia zaoczne oraz podyplomowe.

Radom

ul. Wodna 13/21, 26-600 Radom
tel. +48 (48) 344 00 55,
tel. +48 (48) 363 86 80
e-mail: dziekanat@archiwum.eust.plwww.eust.pl

Copyright © 2022
Skip to content